Jdi na obsah Jdi na menu
 


Accio

Přivolávací kouzlo. Většinou se používá v kombinaci s pojmenováním přivolávaného předmětu, například accio koště. Formule pochází z latiny a znamená volám, přivolávám. Většinou se míří směrem k předmětu, kouzlo to zřejmě usnadňuje. Nevyvolává žádné efekty, světlo, paprsky ani jiskry.

[editovat] Aguamenti

Kouzlí z hůlky fontánku vody. V Bradavicích se učí v šestém ročníku, a v šestém díle knihy se objevuje několikrát. Agua znamená španělsky voda, a pochází z latinského aqua. Mentio je latinsky prohlašuji a augmento je rozmnožuji, zvětšuji..

[editovat] Alohomora

Zaklínadlo sloužící k odemykání zamčených a kouzly zamčených objektů (oken, dveří atd.). Poprvé ho v knize použila Hermiona Grangerová.

[editovat] Amnesia

Kouzlo které způsobí ztrátu paměti. Je mírnější než Obliviate.

[editovat] Anapneo

Kouzlo proti dušení. V šestém díle na straně 121 ho použil Horacio Křiklan na Marcuse Belbyho. Řecké slovo anapneo (αναπνεω) znamená nadechuji se.

[editovat] Aparecium

Zobrazí neviditelný inkoust. Z latinského apparere, což znamená objevit se, ukázat.

[editovat] Ascendio

Něco jako tryskový pohon. Ascendio použil Harry Potter ve čtvrtém díle když potřeboval vyskočit z jezera.

[editovat] Avada kedavra

Smrtící kletba. Patří mezi tři „kletby, které se nepromíjejí“ – za její použití je kouzelník poslán na doživotí do Azkabanu. Člověk, proti kterému je použita, uvidí zelené světlo, uslyší svištivý zvuk a zemře. Jediný tvor, o kterém se ví, že ji přežil, je Harry Potter. Podařilo se mu to, protože ho chránila láska jeho matky, a to přesto, že ve chvíli útoku na Harryho už byla mrtvá. Kouzlo se obrátilo proti lordu Voldemortovi, který nezemřel díky viteálům. Harrymu po kletbě zůstala jen jizva ve tvaru blesku na čele a spojení lordem Voldemortem, který na něj přenesl část své duše.

Joanne Rowlingová vytvořila formuli ze slovního obratu z aramejštiny, který zní abhadda kedhabhra, a znamená „zmizet jako toto slovo“. Používal se jako léčebná formule. Pravděpodobně je to také jeden kořenů slova abrakadabra, které se používalo k léčení horečky tak, že bylo pod sebe jedenáctkrát napsáno na papír, přičemž na každém dalším řádku se jedno písmeno vynechalo. Tento papír měl být přivázán pacientovi na krk a po devíti dnech měl být hozen do řeky tekoucí na východ. Když voda papír rozpustila, horečka pominula. Není však známo, že by se abrakadabra používalo jako kletba.

[editovat] Avis

Vykouzlí ptáčky. Ve čtvrtém díle ho použil Ollivander na prověření Krumovy hůlky. V šestém díle Hermiona a následně ptáčky kletbou Oppugno poštvala proti Ronovi. Formule je z latiny a znamená pták.

[editovat] B

[editovat] Balit

Formule na zabalení a složení věcí.

[editovat] Bombarda

Dokáže např. vyrazit dveře (použila Hermiona při záchraně Siriuse). Variantu Bombarda Maxima použila Dolores Jane Umbridgeová k probourání zdi do Komnaty nejvyšší potřeby (ve filmu, v knize se do komnaty vůbec nedostala).

[editovat] Bublinové kouzlo

Vyčaruje bublinu vzduchu. Poprvé ho použili Cedric Diggory a Fleur Delacourová ve čtvrtém díle při plnění druhého úkolu Turnaje tří kouzelníků.

[editovat] Brachium enmendo

Kouzlo na opravení kostí. Pokusil se ho použít Zlatoslav Lockhart ve druhém díle na Harryho zlomenou ruku. Výsledkem bylo, že Harrymu z ruky všechny kosti zmizely.

[editovat] C

[editovat] Carpe Retractum

Přitahovací kouzlo. Z hůlky vytryskne fialový blesk a přitáhne daný předmět. Ve třetím díle ho používal Ron. Carpe znamená latinsky trhej.

[editovat] Cave inimicum

Ochranné kouzlo. Pravděpodobně varuje před příchodem nepřátel. Latinsky doslova znamená pozor na nepřátele.

[editovat] Colloportus

Formule na uzamčení dveří. "Porte" ve francouzštině znamená dveře, "coller" zase lepit.

[editovat] Confringo

Cokoli je touto kletbou zasaženo, vybuchne. Harrry ji použil v sedmém díle, aby unikl smrtijedům. Formule pochází z latiny a znamená rozbíjím.

[editovat] Confundo

Matoucí kouzlo. Protivník sebou lehce škubne při zásahu tohoto kouzla a tím je zmaten a nevšímá si okolí. Confundo je v latině matu, pletu.

[editovat] Conjunctivitus

Kletba zhoršující zrak. Conjunctivitis je nemoc oka.

[editovat] Cruciatus

Druhá z kleteb, které se nepromíjejí. Způsobuje bolest, která může oběti přivodit i šílenství, jak se to stalo rodičům Nevilla Longbottoma, Frankovi a Alici Longbottomovi. Formule zní crucio a latinsky znamená mučím.

[editovat] D

[editovat] Defodio

Ničící kledba za sedmého dílu.

[editovat] Deletrius

Vyvolává zmizení daného předmětu. Delere znamená latinsky ničit.

[editovat] Densaugeo

Způsobuje nekontrolovatelný růst zubů. Z latinského dens, což znamená zub, a augeo, což znamená zvětšuji Použil ho Draco Malfoy na přední zuby Hermiony Grangeové.

[editovat] Deprimo

Propadne podlahu. V sedmém díle ho použila Hermiona aby unikli z domu Xenofiliuse Láskoráda.

[editovat] Depulso

Odpuzující kouzlo, opak kouzla Accio.

[editovat] Diffindo

Rozděluje věci na víc částí. Diffindo znamená latinsky „rozštěpuji, tříštím“.

[editovat] Dissendium

Otevírá sochu čarodějnice, která je vchodem do tajné chodby vedoucí z Bradavic do sklepa Medového ráje v Prasinkách. Descent je anglicky sestup.

[editovat] Duro

Promění cokoliv v kámen. V sedmém dílu ho použila Hermiona. Formule znamená italsky tvrdý.

[editovat] E

[editovat] Enervate

Posilující zaklínadlo. Samotné slovo enervate znamená anglicky „vyčerpat“.

[editovat] Engorgio

Zvětšovací kouzlo. Protikouzlem je Reducio.

[editovat] Episkey

Užívá se pro zhojení relativně lehkých zranění. V šestém díle tímto kouzlem bystrozorka Nymfadora Tonksová napravila zlomený nos Harrymu. Řecky episkeui (επισκευή) znamená opravit.

[editovat] Erecto

Z příslušných součástí postaví stan. Dá se teoreticky říct, že by třeba zvedlo májku. Použila ho Hermiona v sedmém díle. Pochází z Latiny a znamená vztyčuji.

[editovat] Evanesco

Odstraňovací kouzlo. Poprvé jej použil Snape v pátém díle, aby odstranil Harryho vzorek lektvaru.

[editovat] Everte startin

Používá se pro odhození protivníka stranou. Řadí se mezi soubojová kouzla. Podobné kouzla jsou buď: Expelliarmus a nebo Rictusempra. Poprvé ho použil Draco Malfoy ve filmu ve druhém díle při Soubojnickém klubu na Harryho, protože ho chtěl odjakživa ve všem porazit nebo mu aspoň způsobit problémy. Ale následně mu to bylo vráceno, když odletěl trojitou vývrtkou, kterou na něj uvalil Harry pomoci lechtací kletby.

[editovat] Expecto patronum

Vykouzlí patrona, ochránce v podobě zvířete, který je velmi účinný například proti mozkomorům. Podoba ochránce je charakteristická pro každého kouzelníka, ale po výrazné změně osobnosti se může změnit.

Podoby ochránců:

Exspecto znamená latinsky „očekávám“, patronum znamená „ochránce (4. pád)“.

[editovat] Expeliarmus

Odzbrojovací kouzlo. Člověk, který je touto kletbou zasažen, ztratí hůlku (vyletí mu z ruky), a pokud je kletba dost silná je schopna ho i udeřit či zvednout do vzduchu a odhodit. Latinsky expellemus znamená „vyháníme“. Původ je také zřejmě i ve slovu disarm, které v angličtině znamená „odzbrojit“ a arma, což je latinsky zbraň.

[editovat] Expulso

Způsobí rozsáhlý výbuch, síly asi ručního granátu. Použil ho Smrtijed v sedmém díle. Latinsky ex je z a pulso je bouchám, tluču.

[editovat] F

[editovat] Feraverto

Promění živého tvora v pohár na vodu. Harryho třída se ho učila v přeměňování ve druhém ročníku. Ronovu poháru vyčarovanému z krysy zůstal ocas.

[editovat] Fiendfyre

Kletba vyčaruje kouzelný oheň, jenž zničí vše v okolí. Použil ji Vincent Crabbe v sedmém dílu série v Komnatě nejvyšší potřeby proti Harrymu, Hermioně a Ronovi. Kouzlo se však vymklo kontrole, zničilo Voldemortův viteál a Crabbea zabilo. Fiend fire je anglicky ďábelský oheň.

[editovat] Fideliovo zaklínadlo

Ukrývací kouzlo. Pro jeho provedení je třeba důvěryhodná osoba, která jediná ví, jak skrytou věc najít. Bylo tak zamaskováno například sídlo Fénixova řádu, dům Fleur a Billa nebo také dům Potterových. Fidelis znamená latinsky „věrný, spolehlivý, oddaný“.

[editovat] Finite

Ruší probíhající děje. Neslouží k odstranění následků proběhlých. Finite incantatem ruší působící kouzla. Finite je latinsky „skončete“ a incantatum je „zaklínadlo, kouzlo“.

[editovat] Flagrate

Kouzlí ohnivé čáry ve vzduchu, slouží ke psaní do prostoru. Ohnivým X označila Hermiona dveře vedoucí do místností na odboru záhad. Formule znamená latinsky spálenina.

[editovat] Flipendo

Kouzlo velmi podobné zaklínadlu Depulso. Také odhazuje předměty, slouží ale spíše pro prvňáky a druháky v Bradavicích. Flip znamená anglicky otočit, odhodit.

[editovat] Fulgur vestis

Vykouzlí modrý blesk. Fulgur vestis latinsky znamená modrý blesk, ale protože latina píše přídavné jméno za podstatné, fulgur je blesk a vestis je modrý.

[editovat] Furnunculus

Na zasaženém místě vyskáčou protivníkovi veliké puchýře.

[editovat] G

[editovat] Geminio

Kopírovací kouzlo. V sedmém díle ho použila Herminona na výrobu duplikátu medailonku Salazara Zmijozela. Také jím byl zaklet obsah trezoru Lestrangeových, a při každém dotyku se vytvořily kopie nerozpoznatelné od originálu. V českém vydání ovšem v tomto případě nazývali kouzlo Gemino. Gemini jsou latinsky dvojčata, blíženci.

[editovat] Glacius

Zmrazovací kouzlo. Lze ho použít na vodu i na zchlazení ohnivých příšer. Ve třetím díle počítačové hry ho používal Harry.

[editovat] Glisseo

Toto kouzlo je možné použít pouze na schodiště, které tím promění ve skluzavku. Účinek se dostaví okamžitě.

[editovat] I

[editovat] Impedimenta

Překážecí kouzlo – na chvíli znehybní cíl (Nebo ho taky odhodí pár metrů dozadu). Formule znamená latinsky překážky.

[editovat] Imobius

Znehyhňovací kouzlo (zpomalující čas). Použila ho Hermiona ve druhém díle Proti Cornwallským Rarachům.

[editovat] Incendio

Zapálí nebo nechá vzplanout nějaký předmět. Incendo znamená latinsky zapaluji.

[editovat] Imperius

Kletba, která se nepromíjí. Umožňuje absolutní ovládání oběti. Někteří lidé se silnou vůlí, jako například Harry Potter, se jí dokáží vzepřít. Samotná formule zní imperio, což latinsky znamená „vládnu“.

Mnoho smrtijedů se po pádu Voldemorta hájilo, že bylo pod jejím vlivem, a mnoho nevinných osob skončilo v Azkabanu, protože pod jejím vlivem skutečně bylo.

[editovat] K

[editovat] Klihando

Přilepuje jazyk k patru. Vynalezl ho Princ dvojí krve.

[editovat] (Klopýtací kletba)

Vyčaruje neviditelnou překážku, o kterou zakopne každý kdo jde kolem. Poprvé ji použil Draco Malfoy na Harryho, když Brumbálova armáda prchala před Umbridgeovou.

[editovat] L

[editovat] Legilimens

Umožňuje kouzelníkovi či čarodějce proniknout do mysli druhého člověka (oběti). Poprvé jsme ho mohli vidět v pátém díle, při hodinách nitrobrany. Legere je latinsky číst a mens je mysl.

[editovat] Levicorpus

Kletba, která způsobí, že postižený visí za kotník hlavou dolů ve vzduchu a lze ho přemisťovat, dokud na něj není použita protikletba Liberacorpus. Vynalezl ji Princ dvojí krve jako neverbální zaklínadlo a používali ho i Smrtijedi. Levare je latinsky zvednout a corpus je tělo.

[editovat] Liberacorpus

Protikletba ke kletbě Levicorpus, vynalezl ji též Princ dvojí krve. Liberare je latinsky uvolňovat, osvobozovat a corpus je tělo.

[editovat] Locomotor mortis

Svěrací kouzlo. V prvním díle si ho zkoušel Malfoy na Nevillovi a ten pak měl spoutané nohy k sobě a mohl jenom snožmo skákat. Latinsky je locus místo, motor hybatel a mortis smrti (2. pád).

[editovat] Lumos

Rozsvítí světlo na špičce hůlky. Na začátku 3. dílu použil Harry kouzlo lumos maxima, což je silnější varianta kouzla lumos. Opačné kouzlo je Nox. Latinsky lumen je světlo.

[editovat] M

[editovat] Mdloby na vás

Případně Mdloby na tebe (v originále poněkud stručnější stupefy). Rudý paprsek světla, který zasaženého uvede do mdlob a odhodí ho mnoho metrů daleko.

[editovat] Meteolodabra negato

V originále Meteolojinx Recanto. Toto kouzlo poradil Arthur Weasley Reginaldu Cattermolovi, zaměstnaci Ministerstva kouzel, na odstranění kletby způsobující déšť v místnosti. Netušil, že to nebyl Reginald, ale jeho syn Ron zamaskovaný mnoholičným lektvarem.

[editovat] Morsmordre

Vykouzlí znamení zla, lebku, které z úst vylézá had. Používali ji Smrtijedi na označení místa, kde provedli nějaký zločin, nejčastěji vraždu. Mors je latinsky smrt a mordre francouzsky kousnout.

[editovat] N

[editovat] Nox

Zhasne světlo na špičce hůlky, ruší kouzlo Lumos. Formule je z latiny a znamená tma.

[editovat] O

[editovat] Obliviate

Způsobuje ztrátu paměti. Často se používá proti mudlům, kteří viděli něco magického. Latinsky oblivisci znamená zapomenout.

[editovat] Oppugno

Použito v šestém díle. Hermiona tak poštvala hejno ptáčků vyčarovaných kouzlem avis proti Ronu Weasleymu. Formule je z latiny a znamená bojuji.

[editovat] P

[editovat] Patronovo zaklínadlo

Viz Expecto patronum.

[editovat] Petrificus totalus

Kouzlo úplného spoutání, oběť může hýbat jen očima. Hermiona ho použila proti Nevillu Longbottomovi, který chtěl trojici bránit, když v noci opouštěla kolej. Malfoy ho použil proti Harrymu v šestém díle ve vlaku do Bradavic, když zjistil, že odposlouchával jejich kupé pod neviditelným pláštěm. Petra je latinsky skála a totus je úplně.

[editovat] Piertotum locomotor

Tímto kouzlem profesorka Minerva McGonagallová v sedmém díle oživí bradavické sochy, aby pomohly s obrannou hradu. Latinské slovo petra (z čehož je odvozené italské jméno Pier a české Petr) znamená skála. Totus je celý, locus je místo a moto je pohybovat se.

[editovat] Portus

Kouzlo, které přemění jakýkoliv předmět v přenášedlo. Poprvé ho použil Albus Brumbál v pátém díle na ministerstvu, aby dostal Harryho v pořádku do své pracovny. Portare znamená latinsky přemísťovat.

[editovat] Pouta na vás

Případně Pouta na tebe. Poutací kouzlo. Použila ho Umbridgeová v pátém díle na Kentaury.

[editovat] Prior incantato

Odhalí předchozí kouzla, která byla hůlkou provedena. V Ohnivém poháru je takto odhaleno, že znamení zla bylo vykouzleno Harryho hůlkou. Prior je v latině „dřívější, předešlý“ a incantatum znamená „zaklínadlo, kouzlo“.

[editovat] Prominence

Útočné ohnivé kouzlo nedozírné síly a krásy, drtivá síla kouzla spočívala v jeho složení, skládá se z jádra žhnoucí plazmy a obalu horícího plynu. Jméno kouzla vzniklo z latinského Pró Minaccia, což v překladu znamená „Nebojácná hrozba“. Jediný kdo ho dokázal seslat byl Johny Konfikus.

[editovat] Protego

Štítové kouzlo. Je-li dost silné, může protivníka i odhodit. V sedmém díle Hermiona používá Protego totalum k ochraně místa. Profesor Filius Kratiknot během bitvy o Bradavice použil Protego horribilis, toto kouzlo také použil v sedmém díle i Severus Snape ke konci knihy, když měl na chodbě střet s Minervou MCgonagallovou. Formule znamená latinsky chráním.

[editovat] (Proti-podváděcí kouzlo)

Začaruje např. brk, aby ten, kdo ho používá nemohl podvádět. Používalo se během zkoušek v Bradavicích.

[editovat] Pulírexo

Formule na uklizení znečištěných míst či předmětů. Poprvé Pulírexo použila Nymfadora Tonksová v pátém díle aby umyla Hedvičinu klec.

[editovat] R

[editovat] Reducio

Předmět se zmenší na svou původní velikost. Protikouzlo ke kouzlu Engorgio.

[editovat] Reducto

Proměňuje věci na prach a ve filmu po dopadnutí na živou bytost vytvoří tlakovou vlnu. V knize zmenšovací kouzlo. Reduce je anglicky redukovat.

[editovat] Relashio

Obranné kouzlo. Výborně se hodí proti ďasovcům. Ve čtvrtém díle ho použil Harry při plnění druhého úkolu v jezeře. V sedmém díle ho použila Hermiona k uvolnění pout. Release je anglicky uvolnit, koncovka -o či -io značí v latině první osobu jednotného čísla.

[editovat] Rennervate

Probudí člověka z bezvědomí. Opak Enervate.

[editovat] Reparo

Opravovací kouzlo. Je to vůbec první kouzlo, které v knize použila Hermiona Grangerová. Už ve vlaku do Bradavic s ním opravila Harrymu páskou slepené brýle. Použila přitom formuli okulus reparo. Reparo znamená latinsky „opravuji“ a „okulus“ je „oko“.

[editovat] Repellentus

Kouzlo na odpuzení vody. Ve třetím díle ho použila Hermiona na Harryho brýle při zápasu proti Mrzimoru.

[editovat] Repello mudletum

Udržuje mudly od místa, které bylo tímto kouzlem zabezpečeno. Hermiona ho používala v sedmém díle k zabezpečení místa, kde stanovali.

[editovat] Revelio

Odhalující kouzlo. Revelo je latinsky odhaluji. Specialis revelio odhaluje, je-li daný předmět kouzelný. V šestém díle ho Hermiona použila na Harryho učebnici Přípravy lektvarů pro pokročilé, ale nic se nestalo. Specialis znamená latinsky zvláštní. Homenum revelio odhaluje přítomnost lidí. V sedmém díle ho Hermiona použila v domě číslo dvanáct na Grimmauldově náměstí, ale nic se nestalo (dům byl prázdný). Homo je latinsky člověk.

[editovat] Rictusempra

Lechtací kletba. Harry ji použil v soubojnickém klubu proti Dracu Malfoyovi. Latinsky rictus znamená ústa a semper je stále.

[editovat] Riddiculus

Zesměšní cíl kouzla, používá se proto k zahnání bubáka. Bubák je tvor živící se strachem, bere proto na sebe podobu, která oběť co nejvíc vyděsí. Když se toto kouzlo učilo v hodině obrany proti černé magii, Nevillův bubák se proměnil v profesora Severuse Snapea a po použití tohoto kouzla měl na sobě oblečení Nevillovy babičky. Formule v latině znamená „směšný“.

[editovat] S

[editovat] Salvio hexia

Ochranné kouzlo, Hermiona ho v sedmém díle používala k zabezpečení místa kde stanovali.

[editovat] Sectumsempra

Způsobuje řezné rány. Vynalezl to Princ dvojí krve a připsal k němu do svých poznámek namísto účinků pouze „Určeno nepřátelům“. Řadí se k černé magii. Harry Potter ho, nevěda co způsobí, použil na Draca Malfoye. Sectum je latinsky řez a semper je stále.

[editovat] Serpensortia

Vykouzlí hada - serpente je z latiny (italštiny a následně mnoha jazyků) a značí hada. Sortie je z francoužštiny a znamená „východ“, anglicky sortie znamená „bojový výpad“.

Na radu Severuse Snapea ho ve druhém díle knihy v soubojnickém klubu použil Draco Malfoy na Harryho Pottera. Harry místo kouzel mimovolně poprvé použil hadí jazyk (svou schopnost mluvit s hady).

[editovat] Silencio

Utišuje, tiší. Formule znamená španělsky ticho.

[editovat] Sonorus

Kouzlo, po kterém se stává hlas hlasitější. Formule je z latiny a znamená hlasitý.

[editovat] Sponglefoune

Trampolínové kouzlo, z koberců dělá jakési trampolíny. Ve třetím a ve většině druhého dílu počítačové hry ho používalala celá parta (Harry, Ron a Hermiona).

[editovat] Specialis revelio

viz Revelio

[editovat] Sperudito

Oběti se výrazně zhorší sluch. Pokud se použije vícekrát za sebou, může ho až zničit. Sperdere znamená italsky ztratit, udito je sluch.

[editovat] Ševelissimo

Všem nežádoucím osobám v okolí zaplňuje uši nevysledovatelným šumem, takže je možné mluvit bez obav, že jste zaslechnuti. Toto kouzlo vynalezl Princ dvojí krve a poprvé se objevilo v šestém díle.

[editovat] T

[editovat] Tarantalegra

Kouzlo, které přinutí protivníka stepovat. Tarantella je italský tanec a allegro je v hudbě výraz pro rychle.

[editovat] Tergeo

Na začátku šestého dílu použila Hermiona toto kouzlo, aby Harrymu smyla krev z obličeje. Formule znamená latinsky čistím.

[editovat] V

[editovat] (Věková hranice)

Vytvoří věkovou hranici kterou nemůže překročit žádný člověk, kterému není např. 17. Věkovou hranici použil Albus Brumbál ve čtvrtém díle kolem Ohnivého poháru, aby zajistil, že se nepřihlásí nikdo pod 17 let. Dvojčata Fred a George Weasleyovi se ho pokusili obelstít použitím postaršovacího lektvaru, ale marně.

[editovat] Vipera Evanesco

Kouzlo na zničení živých tvorů, například zvířat. Je bezpečné a narozdíl od kletby Avada Kedavra povolené, i když živý cíl rovnou zničí zaživa (bez zabití). Poprvé ho použil Severus Snape ve druhém díle v Soubojnickém klubu ve filmu, když chtěl Harryho ochránit před hadem, kterého na něj poštval Malfoy.

[editovat] Voateaceterain

Toto kouzlo poprvé a naposled použil profesor Lockhart na hada, kterého proti Harrymu v druhém díle při soubojnickém klubu použil Malfoy. Toto kouzlo funguje pouze na zvířata a dělá je tím mnohem hrůzostrašnější a silnější.

[editovat] W

[editovat] Wingardium leviosa

Způsobuje levitaci předmětů. Ke kouzlu je kromě slov nutný pohyb hůlkou: švihnout a přiklepnout (ve filmu švihnout a mávnout). Jako první z Harryho ročníku se ho naučila Hermiona, za což profesor Filius Kratiknot udělil Nebelvíru body. Odvozeno od latinského slova levis, což znamená „lehký“ (odtud slovo levitace).

[editovat] Z

[editovat] (Zastírací kouzlo)

Udělá z člověka něco jako lidského chameleona - splyne z okolím. Poprvé ho použil Alastor Moody v pátém díle když chtěli propašovat Harryho na Grimmauldovo náměstí 12.

[editovat] (Zateplovací kouzlo)

Zateplí a vysuší daný předmět. Poprvé ho použil Albus Brumbál v šestém díle na Harryho když vylezli z vody a začali hledat zmijozelův medailonek - viteál.

[editovat] Žer slimáky

Způsobí že oběť začne jíst slimáky. Použil ho Ron Weasley ve druhém díle na Draca Malfoye. Ron měl však zlomenou hůlku a kouzlo se obrátilo přesně obráceně proti němu (plival slimáky).

 

Navigace editovat slouží pouze pro Wikipedii

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář